Co to jest gont bitumiczny?

 

Co to jest gont bitumiczny?

 

Gonty bitumiczne to uniwersalne pokrycie dachowe, stosowane zarówno podczas krycia nowego dachu jak i podczas renowacji już istniejącego pokrycia dachowego. Produkcja gontów bitumicznych realizowana jest pod ścisłym nadzorem międzynarodowego systemu zarządzania jakością ISO który to gwarantuje najwyższą jakość oferowanego produktu.

 

Gont bitumiczny konfekcjonowany jest w paczkach w kształcie prostokąta o wymiarach 100cm x 30cm x 5cm dzięki czemu podczas krycia nie ma najmniejszych problemów z jego transportem na dach. Podczas krycia gontem bitumicznym dachu o wielu skomplikowanych połaciach w stosunku do innych pokryć dachowych odpad z gontu bitumicznego stanowi znikomy procent w stosunku do całkowitej zabudowywanej powierzchni.

 

W czasie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak obfite opady deszczu czy też gradobicia dzięki pokryciu dachu gontem bitumicznym możemy cieszyć się komfortem akustycznym w stosunku do dachów wykonanych z innego rodzaju pokryć, nie musimy obawiać się uszkodzenia naszego dachu, a ponadto gont bitumiczny w słoneczne dni nie nagrzewa się do tego stopnia co np. blacho-dachówka przez komfortowo możemy  przebywać w pomieszczeniach na górnych kondygnacjach nieruchomości.

 

Dach wykonany z gontu bitumicznego w stosunku do dachu wykonanego np. z blacho-dachówki nie wymaga konserwacji, nigdy nie zardzewieje ponieważ podczas montażu nie mamy możliwości uszkodzenia warstwy ochronnej którą posiada np. blacha  oraz zachowa pełną wodoszczelność poprzez przykrywanie miejsc mocowania gontu za pomocą skręcanych, ocynkowanych elektrolitycznie gwoździ stanowiących ewentualne miejsce przecieku kolejnym paskiem gontu, który to po dokonaniu procesu samo wulkanizacji zapewnia całkowitą szczelność pokrycia.

 

Bazaltowa posypka którą pokryty jest gont bitumiczny dzięki swojej chropowatej powierzchni zabezpiecza przed lawinowym zejściem płatów śniegu które to mogą uszkodzić zarówno system rynnowy, pojazd stojący bezpośrednio pod budynkiem jak i stanowić zagrożenie dla ludzi zamieszkujących nieruchomość.

 

Zabudowanie dachu gontem bitumicznym nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest pokryciem bardzo prostym w montażu, nie wymagającym specjalistycznej wiedzy, przez co każdy inwestor jest w stanie wykonać je samodzielnie i przez kolejne lata cieszyć się z pomyślnie wykonanego zadania.

 

Bardzo szeroki asortyment kolorystyczny jak i wybór odpowiedniego kształtu gontu bitumicznego pozwala każdemu klientowi stworzyć niepowtarzalny wygląd swojego dachu.